Dzisiaj jest: Poniedziałek, 18 czerwca 2018 rok   |   imieniny:  W związku z obchodami Jubileuszu 25-lecia Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu zapraszamy na Piknik Urbanistyczny „Wesołe miasteczko”, który odbędzie się 14 maja 2016 roku, w godzinach od 12:00 do 15:00, na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17.


Piknik urbanistyczny dedykowany jest przede wszystkim dzieciom/młodzieży wraz z rodzicami/opiekunami. Uczestnicy pikniku będą mogli poprzez warsztaty i zabawę dowiedzieć się na czym polega projektowanie miasta oraz poznać tajniki pracy urbanisty.

Udział w atrakcjach jest bezpłatny. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

W trakcie trwania imprezy będzie można uzyskać informacje co planuje się na danym terenie w mieście.

Program
BUDUJEMY
 • wiek 3+
 • wejście co 10 minut
 • 1 grupa = max. 10 osób

Zbuduj z nami fragment Miasta!

Najpierw otrzymasz garść informacji o mieście oraz będziesz mógł powiedzieć, co dla Ciebie jest w nim ważne: dużo parków, miejsce do jazdy na hulajnodze, nowe boisko w szkole? Wspólnie zastanowimy się też nad tym, co potrzebne jest dla innych. Fabryki w których produkuje się samochody? Wysypiska śmieci? Oczyszczalnie ścieków?

Trudno jest pogodzić marzenia i potrzeby wszystkich mieszkańców! Jednak jeśli chcesz być dobrym urbanistą musisz podjąć się tej sztuki i rozwiązać czekające na Ciebie zadania. Dowiesz się co przeszkadza w miejskiej przestrzeni i jak możemy to razem zmieniać.

Będziesz miał już sporą wiedzę – możesz więc śmiało przystąpić do stworzenia swojej części miasta. Zdecyduj, co chcesz wykonać, uzgodnij to z Urbanistą Miasta i wybuduj się w naszym Miasteczku!

FIKAMY, PLĄSAMY
  Wyrusz w przestrzeń
 • wiek poniżej 6 z rodzicami godz. wejścia 12:15, 13:15, 14:15
 • wiek 7+ godz. wejścia 12:45, 13:45, 14:40
 • czas trwania – ok. 25 min.
 • 1 grupa = 20 osób

Masz w sobie dużo energii? To świetnie! Poznaj w ruchu i tańcu kształty występujące w mieście. Zobacz w jakim tempie zmienia się miasto. Przyjdź i wytańcz je!

Dmuchańce
Wyskacz się w strefie „dmuchańców”. Do dyspozycji masz tor przeszkód - skakaniec (wiek 3+) oraz zamek z piłeczkami dla najmłodszych (wiek 2+ do 6).

GRAMY
  Wyrusz w przestrzeń
 • wiek 7+
 • współudział rodzica/opiekuna obowiązkowy
 • zacznij kiedy chcesz

Mamy dla Ciebie 3 gry miejskie:
Quest 1: Zawód: urbanista
Pokażemy Ci charakterystyczne dla funkcjonowania miasta miejsca, dzięki którym w przyjazny i ciekawy sposób poznasz tajniki pracy urbanisty, jak również dowiesz się kilku ciekawostek o Poznaniu.

Quest 2: Przedmiot: mapa
Przyjrzyj się fragmentowi Starego Miasta, a następnie przenieś swoje obserwacje na papier. Przekonaj się na czym polega praca urbanisty z mapą.

Poszukiwania magistrackich skarbów
Jesteś małym odkrywcą skarbów, które ukryto na obszarze placu. Rozszyfruj otrzymane wskazówki i rozwiąż zagadki!

WYCINAMY UKŁADAMY
 • wiek 0+
 • dołącz kiedy chcesz

Proponujemy trzy miejsca spotkań:
Mały Urbanista
Rozpoznaj charakterystyczne obiekty naszego miasta, wskaż je w przestrzeni i zilustruj na mapie.

Foto układanka
Miasto w przybliżeniu. Czy wiesz co Cię otacza? Sprawdź swoją spostrzegawczość!

Poznańskie Koziołki
Tu możesz własnoręcznie wykonać symbol miasta i zabrać go ze sobą do domu.

INFORMUJEMY
 • wiek 18+

Zapraszamy na rozmowę z projektantami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu podczas której chętnie opowiemy o tym co planuje się na danym terenie w mieście.

MOJE MIASTO A W NIM…

Myślimy o mieście. Każdy na swój sposób. Pomóż nam usłyszeć nasze miasto. Stwórzmy razem miejskie grafitti!

 SALA KINOWA

Zachęcamy do odpoczynku w „kinie pod chmurką”. Pokażemy ciekawe materiały dotyczące historycznych jak i współczesnych realizacji w Poznaniu.